
ZB netwerk bij Scalda Middelburg
Graag nodigen we je van harte uit voor het volgende Zeeland Business netwerkevent op dinsdag 27 januari 2026 bij Scalda Podium in Middelburg.Het wordt een inspirerende avond waarin ontmoeten, leren en samenwerken centraal staan, op een locatie waar onderwijs en praktijk zichtbaar samenkomen.
Programma in het kort
We starten met ontvangst met koffie, thee en iets lekkers, gevolgd door een interactieve rondleiding door het Scalda gebouw. Daarna schuif je aan voor een diner dat volledig wordt verzorgd door Restaurant Jongleert, het opleidingsrestaurant van Scalda. Studenten staan in de keuken én in de bediening en zorgen voor een gastvrije culinaire ervaring. Bij je aanmelding kun je alvast jouw menukeuze doorgeven, zodat alles op de avond soepel verloopt.
Na het diner gaan we inhoudelijk de diepte in met een presentatie over Werken met Generatie Z, een thema dat voor veel organisaties actueler is dan ooit. Aansluitend kies je een van de workshops. Ontdek wat Scalda Next kan betekenen voor de ontwikkeling van medewerkers in jouw bedrijf, of laat je bijpraten over wat een eerstejaars MBO student op niveau 1 tot en met 4 voor jouw organisatie kan bijdragen. We sluiten af met een borrel en alle ruimte om na te praten en nieuwe connecties te leggen.
Over Scalda
Scalda is een school voor middelbaar beroepsonderwijs en volwasseneneducatie. Met een breed en praktijkgericht opleidingsaanbod binnen 17 richtingen en een sterke aansluiting met de arbeidsmarkt, werkt Scalda intensief samen met regionale partners, onder andere via stages. Daarnaast ontwikkelt Scalda het onderwijs door practoraten, expertiseplatforms waar praktijkonderzoek bijdraagt aan onderwijsvernieuwing.
Locatie
Scalda Middelburg
Podium 15, 4337 WV Middelburg
Parkeren
Parkeren kan kosteloos op het terrein van Scalda in Middelburg; er is voldoende parkeerruimte beschikbaar.
Meer informatie over dit event
Aanmelden voor dit event
De netwerkbijeenkomst is gratis te bezoeken voor leden van Zeeland Business. Nog geen lid? Bekijk hier onze lidmaatschappen. Of meld je aan als introducee voor een bijdrage van €64,95 (excl. btw). Besluit je daarna lid te worden, dan worden de kosten van het introduceeticket in mindering gebracht. De bijeenkomst is inclusief uitgebreid diner en drankjes.
Programma
Tijd Voorprogramma 15.30 - 17.00 Ontvangst en inloop met koffie, thee en iets lekkers 16.00 – 17.00 Interactieve rondleiding door het Scalda-gebouw 17.00 - 17.10 Terug naar restaurant en inloop overige bezoekers 17.10 – 17.30 Regulier programma Opening door Zeeland Business & Scalda 17.30 – 18.30 Diner in restaurant JongleertDit restaurant wordt zowel in de keuken als in de bediening gerund door studenten! 18.30 – 18.45 Introductie presentaties en workshops 18.45 – 19.30 Ronde 1 – Presentatie: “Werken met de Generatie Z” 19.30 – 19.45 Dessert met koffie en thee 19.45 – 20.30 Ronde 2 workshops:Optie 1: Scalda Next: Samen investeren in een leercultuur vanuit een Leven Lang Ontwikkelen (LLO)Optie 2: Wat kan een eerstejaars MBO-student betekenen voor jouw bedrijf? 20.30 – 21.30 Borrel en napraten
Programma
| Tijd | Voorprogramma |
|---|---|
| 15.30 - 17.00 | Ontvangst en inloop met koffie, thee en iets lekkers |
| 16.00 – 17.00 | Interactieve rondleiding door het Scalda-gebouw |
| 17.00 - 17.10 | Terug naar restaurant en inloop overige bezoekers |
| 17.10 – 17.30 | Regulier programma Opening door Zeeland Business & Scalda |
| 17.30 – 18.30 | Diner in restaurant JongleertDit restaurant wordt zowel in de keuken als in de bediening gerund door studenten! |
| 18.30 – 18.45 | Introductie presentaties en workshops |
| 18.45 – 19.30 | Ronde 1 – Presentatie: “Werken met de Generatie Z” |
| 19.30 – 19.45 | Dessert met koffie en thee |
| 19.45 – 20.30 | Ronde 2 workshops:Optie 1: Scalda Next: Samen investeren in een leercultuur vanuit een Leven Lang Ontwikkelen (LLO)Optie 2: Wat kan een eerstejaars MBO-student betekenen voor jouw bedrijf? |
| 20.30 – 21.30 | Borrel en napraten |
Tijdens ons netwerkevent verzorgt Restaurant Jongleert het diner. Jongleert is het opleidingsrestaurant van Scalda, waar enthousiaste horecatalenten hun vak in de praktijk brengen. Hier draait alles om gastvrijheid, smaak en beleving.
In de keuken én in de bediening staan studenten die met passie werken aan hun toekomst in de horeca. Zij koken, serveren en ontvangen u met dezelfde zorg en aandacht als in een professioneel restaurant. Zo wordt elk gerecht niet alleen met smaak, maar ook met trots geserveerd.
Jongleert werkt met verse, regionale producten en wisselende seizoensmenu’s. Van verfijnde vlees en visgerechten tot smaakvolle vegetarische creaties, elk bord krijgt een herkenbaar Zeeuws karakter.
Door te dineren bij Jongleert draagt u bij aan het leerproces van de volgende generatie horeca professionals. Een mooie combinatie van ontmoeten, genieten en ontwikkelen, precies wat deze netwerkavond bijzonder maakt.
Zeeland Business netwerk diner, aangeboden door restaurant Jong Leert
| Gerecht | Omschrijving |
|---|---|
| Voorgerecht – Keuze 1 | Vis: Goed gevulde bisque |
| Voorgerecht – Keuze 2 | Vega: Wortelsoep met crème fraîche en wortel brunoise Geserveerd met brood en smeersels |
| Hoofdgerecht – Keuze 1 | Vlees: Gegrilde biefstuk met haricot verts in spek, pommes neuf en pickel-mosterdjus |
| Hoofdgerecht – Keuze 2 | Vega: Vegetarisch hoofdgerecht met structuren van knolselderij |
| Dessert | Mousse au chocolat, crumble, gel van winterfruit en cress |
Ronde 1 Presentatie: “Werken met de Generatie Z”
Info volgt later
Ronde 2 – optie 1: Scalda Next: Samen investeren in een leercultuur vanuit een Leven Lang Ontwikkelen (LLO)
Scalda Next is de afdeling voor volwassenenonderwijs en bedrijfsgerichte scholing van Scalda. Vanuit de visie Leven Lang Ontwikkelen helpt Scalda Next particulieren en organisaties in Zeeland vooruit met erkende mbo opleidingen, cursussen en trainingen die direct toepasbaar zijn in de praktijk. Het aanbod is flexibel en toekomstgericht, met veel ruimte voor maatwerk en incompany trajecten, altijd met persoonlijk contact en dichtbij in de regio.
Deze workshop wordt gegeven door Erik Voerman van Scalda Next.
Ronde 2 – optie 2: Wat kan een eerstejaars student MBO voor je bedrijf betekenen?
Meer dan je denkt! Eerstejaars mbo-studenten draaien vanaf dag één mee in de praktijk. Ze ondersteunen in het dagelijkse werk, brengen frisse ideeën, nieuwsgierig naar het werkveld en gemotiveerd. Van uitvoerende taken tot meedenken en organiseren: op elk niveau (1 t/m 4) is er een passende bijdrage.
Bovendien investeer je direct in toekomstig talent.
Deze worskhop wordt gegeven door Judith Keijzer, Tom Verstraten en Jelko Sweegers van Scalda
Aanmeldingen
Introducees Zeeland Business Netwerk bij Scalda
| Naam | Organisatie |
|---|---|
| Judith Keijzer | Scalda |
| Tom Verstraten | Scalda |
| Jelko Sweegers | Scalda |























